הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

הוצאת דרכון רומני או אזרחות רומנית

6 השלבים להוצאת דרכון רומני

הדרך להוצאת דרכון רומני מעולם לא הייתה פשוטה יותר!

לאחר ניסיון של שנים רבות, הבחירה הקפדנית בהון אנושי, מקצועי ואמין מן המעלה הראשונה ברומניה ובארץ הביאו אותנו לכדי יצירת מודל מסודר, מאורגן, מסונכרן ויעיל המורכב מ 6 שלבים (או 5 שלבים במקרים מסוימים) על מנת לשכלל את הדרך להוצאת דרכון רומני, להגיע למעמד אזרחות רומנית ולאחריה בקשה להוצאת הדרכון הרומני

שלב א - בירור זכאות דרכון רומני ופגישת ייעוץ

 

מיד לאחר שתשאירו לנו את פרטי ההתקשרות עמכם, בשיחת הטלפון הראשונית, אחד מנציגינו (דוברי עברית כמובן), ישמח לספר לכם עלינו, על התהליך ולבחון, באמצעות מענה על מספר שאלות, בהתבסס על הדרישות שבחוק הרומני, את זכאותכם להוצאת דרכון רומני ואזרחות רומנית, את לוח הזמנים המשוער וטווח מחירים משוער עבור התהליך, לאור הנתונים הבסיסיים שנמסרו..

לאחר מכן, ככל וקיימת זכאות להוצאת דרכון רומני, תיקבע פגישה עם אחד מהמנהלים המקצועיים במשרדנו בתל-אביב במסגרתה נכיר אתכם יותר לעומק, לאחר שיהיו בפנינו הנתונים הבסיסיים כפי שמסרתם בשיחת הטלפון וכן שאלון פרטים אישיים אותו תמלאו במחשב ותשלחו לנו בטרם הפגישה עצמה.

מה בפגישה?

במהלך הפגישה, נדון במבנה התא המשפחתי הרומני, בסטטוס האזרחי שלכם ו/או של יליד/ת רומניה ובסיכויי הזכאות וככל ונגיע למסקנה כי סיכויי קבלת האזרחות וודאיים או גבוהים ביותר- נשמח לתת לכם לוח זמנים משוער לכל התהליך והצעת מחיר קונקרטית עבור כל התהליך להוצאת דרכון רומני ואזרחות.

 

נדגיש כי הייעוץ הטלפוני ופגישת הייעוץ הינן ללא כל עלות או התחייבות

שלב ב - חתימת הסכם שירות

לאחר קבלת מלוא המידע בפגישה, נחתום על הסכם שירות הדדי המסדיר את ההתחייבויות ההדדיות של שני הצדדים, בשקיפות מלאה, בבירור ובלי ״אותיות קטנות״.

ואז- יצאנו לדרך.

שלב ג - איסוף מסמכים

תוך 3-5 ימי עסקים מרגע שחתמנו על הסכם השירות להוצאת דרכון רומני ואזרחות, נשלח לכם בדוא״ל את רשימת המסמכים אותם עליכם להמציא לנו, יחד עם הסבר כיצד והיכן ניתן להוציא את המסמכים.

באופן כללי:

כאשר מדובר על מסמכים רשמיים ממשרדי הממשלה השונים בישראל את חלקם הגדול ניתן אף להזמין דרך האינטרנט ואלו נשלחים אליכם ישירות.

כמו כן, במקרים מסוימים, יהיה עליכם לחתום על ייפוי כוח אל מול נוטריון ולהעביר אותו לידינו.

איך מזרזים את התהליך?

 

ככל שתפעלו להשגת המסמכים בהקדם והעברתם אלינו, כך נוכל לעבור לשלב ד׳. מניסיון, ניתן לאסוף ולהמציא את כל המסמכים הנדרשים בפרק זמן שלא עולה על 14 יום..

שלב ד - לגאליזציה ואימות מסמכים

כל הכבוד!
התקדמנו שלב נוסף לקראת הוצאת דרכון רומני!
את המסמכים שתעבירו לנו, מסמכים בשפה העברית אשר הונפקו על-ידי מדינת ישראל, עלינו להפקיד ברומניה.
לכן- עלינו לעמוד בדרישות האמנה הבינלאומית לאימות מסמכים (אפוסטיל) על-מנת שאלו יתקבלו, בין היתר, במשרד הפנים הרומני האמונים על הוצאת דרכון רומני.
את כל המסמכים אנו נתרגם לרומנית על-ידי מתורגמן מוסמך, אשר יאומתו ויאושרו בחותמת נוטריון וכל אלו יועברו על-ידינו למשרד החוץ ו/או למשרד הדתות בירושלים לחתימה בחותמת אפוסטיל ..
האפוסטיל בירושלים הוא השלב הראשון בתהליך אימות המסמכים

שלב ה- הכנת ובניית תיק האזרחות

כעת, לאחר שיש ברשותנו את כל מסמכי המקור בעברית, בצירוף התרגומים, האישורים והחתימות הנדרשות וכל החומרים הנדרשים להוצאת דרכון רומני, אנו נשלח את כל החומר לרומניה, לאחד ממשרדי עורכי-הדין המועסקים על-ידנו, בחלוקה למחוזות, שם  יכינו את תיק המסמכים, ויפקידו לצורך קבלת תשובה באשר לסטטוס האזרחי של יליד/ת רומניה ו/או של המבקש/ת- הליך בשם ״בירור אזרחות״- Clarificare cetățenie.

בתום בירור זה תתקבל לרוב אחת משתי תשובות רשמיות:

1. האזרחות קיימת/שרירה (מיעוט מהמקרים)- במקרה כזה התהליך כולו ייערך כשנה (לעיתים גם תוך 8 חודשים) ובצידו תנאים ודרישות לפי החוק. בסוף התהליך ממשלת רומניה (במקרה כזה, מספר משרדים מעורבים) תנפיק למבקש/ת מסמכי מקור רומניים כגון:

– תעודת אזרחות רומנית- Certificat de cetățenie / adeverință de cetățenie.

– תעודת לידה- Certificat de naștere.

– תעודת נישואין/גירושין- Certificat de căsătorie / Certificat de divorț .

– מספר זהות רומני- Cod numeric personal- CNP.

– ולבסוף- הוצאת דרכון רומני- Pașaport românesc.

2. האזרחות נשללה (רוב המקרים)- במקרה כזה התהליך כולו ייערך בין שנה וחצי לשנתיים וחצי ובצידו תנאים ודרישות לפי החוק, בין היתר- שבועת אמונים- Jurământ / depunere jurământ (ראו צעד 6) ולאחריה ממשלת רומניה תנפיק למבקש/ת הוצאת דרכון רומני ומסמכי מקור רומניים כפי שצוין לעיל.

 

שלב ו - שבועה הגענו לסוף!

כאמור בצעד 5- המבקשים אשר דורשים הוצאת דרכון רומני ואת אזרחותם, עקב שלילתה ו/או שלילת האזרחות מקרוביהם – יגיעו לטקס ההשבעה אשר ייערך בנוכחות קונסול רומניה בישראל, בקונסוליה הרומנית ברמת-גן, לאחריה תקבלו את האזרחות הרומנית שלכם ותוכלו להגיש בקשה להוצאת הדרכון הרומני, הדרכון האירופאי

מזל טוב! אתם אזרחי רומניה ובעלי דרכון אירופאי!

 

באופן כללי מאוד (עם חריגים וסייגים), החוק הרומני קובע כי כל מי שנולד ברומניה (לרבות איזורים מסוימים שהיום בשליטת המדינות אוקראינה ומולדובה), ילדיו, ילדי ילדיו וילדי ילדי ילדיו- זכאי לקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני. ולדוגמא: מרסל רוזנברגר נולד בעיר יאשי ברומניה בשנת 1920 ועלה עם הוריו ואשתו הטרייה לישראל בשנת 1947. נולדו להם 3 ילדים בין השנים 1949-1956 ועם השנים הילדים שלהם התחתנו ונולדו גם להם ילדים. כשמרסל נפטר בשיבה טובה בשנת 2015 היו לו 8 נכדים ולאחר שנפטר, הנכד הגדול, לאחר סיום השירות הצבאי, ביקש לברר האם יוכל לקבל אזרחות רומנית והתשובה היא: כן! מאחר ומרסל נולד ברומניה, הן ילדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית והן נכדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית וגם ניניו, יהיו זכאים לאזרחות רומנית, על-אף שנפטר.

החוק הרומני, קובע כי הזכאות לאזרחות עוברת ב״ירושה״ ובקשר דם, מכאן, כי בני/בנות זוג, אף אם בנישואין כדין, אינם זכאים לאזרחות מכח הנישואין לאזרח/ית רומניה.  

כן!  אם לאחד מבני הזוג יש אזרחות ודרכון רומני, בן/בת הזוג שאינם מחזיקים באזרחות הרומנית (וכן הילדים), יוכלו להצטרף לבן/בת הזוג המחזיקים באזרחות הרומנית במסגרת ״איחוד משפחות״ ו- ״ויזת בן/בת זוג״ ולשהות, לחיות ולעבוד במדינה המיועדת, כל אחת על-פי תנאיה.

בין שנה לשנתיים, תלוי ב״מסלול״ החוקי הנדרש בהתאם לסטטוס האזרחי של יליד/ת רומניה, לרוב בהתבסס בשנת היציאה מרומניה. באם יליד/ת רומניה לא ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה לא נשללה (עולים מהשנים 1950-1952 וחלק מהעולים בשנת 1964) – התהליך ייארך כשנה (במקרים מסוימים אף בתוך 8-9 חודשים). באם יליד/ת רומניה ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה נשללה (העולים בשאר השנים)- התהליך ייארך בין שנה וחצי לשנתיים. 

כן! הדרישה הבסיסית ביותר כחלק מתהליך קבלת האזרחות היא הוכחת לידה, באמצעות תעודת לידה מרומניה (Certificat de naștere). להרבה מאוד מהזכאים או מילדי הזכאים ו/או נכדי הזכאים אין תעודת לידה ו/או מסמכים מרומניה ובמקרה כזה, אנו נדאג להנפקת תעודת לידה ישירות ברומניה, כחלק אינטגרלי מהשירות שלנו ובאמצעות אחד ממשרדי עורכי-הדין עמם אנו עובדים, בחלוקה למחוזות השונים ברומניה והסקטורים השונים בבוקרשט, גם במקרים בהם יליד/ת רומניה כבר אינם בין החיים.

תתחדשו!

+
לקוחות פעילים
שנות נסיון
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?