דרכון רומני - 6 השלבים

אודות ES ISRAEL

הדרך להוצאת דרכון רומני מעולם לא הייתה פשוטה יותר!

לאחר ניסיון של שנים רבות, הבחירה הקפדנית בהון אנושי, מקצועי ואמין מן המעלה הראשונה ברומניה ובארץ הביאו אותנו לכדי יצירת מודל מסודר, מאורגן, מסונכרן ויעיל המורכב מ 6 שלבים (או 5 שלבים במקרים מסוימים) על מנת לשכלל את הדרך להוצאת דרכון רומני, להגיע למעמד אזרחות רומנית ולאחריה בקשה להוצאת הדרכון הרומני

עידכונים בזמן אמת

מעדכנים אתכם בזמן אמת בכלכ שלב בתהליך

צוות מקצועי ומנוסה

מתמחים בהפקת אזרחות רומנית

0 +

שנות ניסיון

שלב א - בירור זכאות דרכון רומני ופגישת ייעוץ

מיד לאחר שתשאירו לנו את פרטי ההתקשרות עמכם, בשיחת הטלפון הראשונית, אחד מנציגינו (דוברי עברית כמובן), ישמח לספר לכם עלינו, על התהליך ולבחון, באמצעות מענה על מספר שאלות, בהתבסס על הדרישות שבחוק הרומני, את זכאותכם להוצאת דרכון רומני ואזרחות רומנית, את לוח הזמנים המשוער וטווח מחירים משוער עבור התהליך, לאור הנתונים הבסיסיים שנמסרו..
לאחר מכן, ככל וקיימת זכאות להוצאת דרכון רומני, תיקבע פגישה עם אחד מהמנהלים המקצועיים במשרדנו בתל-אביב במסגרתה נכיר אתכם יותר לעומק, לאחר שיהיו בפנינו הנתונים הבסיסיים כפי שמסרתם בשיחת הטלפון וכן שאלון פרטים אישיים אותו תמלאו במחשב ותשלחו לנו בטרם הפגישה עצמה.

מה בפגישה?

במהלך הפגישה, נדון במבנה התא המשפחתי הרומני, בסטטוס האזרחי שלכם ו/או של יליד/ת רומניה ובסיכויי הזכאות וככל ונגיע למסקנה כי סיכויי קבלת האזרחות וודאיים או גבוהים ביותר- נשמח לתת לכם לוח זמנים משוער לכל התהליך והצעת מחיר קונקרטית עבור כל התהליך להוצאת דרכון רומני ואזרחות.
נדגיש כי הייעוץ הטלפוני ופגישת הייעוץ הינן ללא כל עלות או התחייבות
דרכון רומני זכאות

שלב ב - חתימת הסכם שירות

לאחר קבלת מלוא המידע בפגישה, נחתום על הסכם שירות הדדי המסדיר את ההתחייבויות ההדדיות של שני הצדדים, בשקיפות מלאה, בבירור ובלי ״אותיות קטנות״.

ואז- יצאנו לדרך.

שלב ג - איסוף מסמכים

תוך 3-5 ימי עסקים מרגע שחתמנו על הסכם השירות להוצאת דרכון רומני ואזרחות, נשלח לכם בדוא״ל את רשימת המסמכים אותם עליכם להמציא לנו, יחד עם הסבר כיצד והיכן ניתן להוציא את המסמכים.

באופן כללי:

כאשר מדובר על מסמכים רשמיים ממשרדי הממשלה השונים בישראל את חלקם הגדול ניתן אף להזמין דרך האינטרנט ואלו נשלחים אליכם ישירות.

כמו כן, במקרים מסוימים, יהיה עליכם לחתום על ייפוי כוח אל מול נוטריון ולהעביר אותו לידינו.

איך מזרזים את התהליך?

ככל שתפעלו להשגת המסמכים בהקדם והעברתם אלינו, כך נוכל לעבור לשלב ד׳. מניסיון, ניתן לאסוף ולהמציא את כל המסמכים הנדרשים בפרק זמן שלא עולה על 14 יום..
דרכון רומני זכאות

שלב ד - לגאליזציה ואימות מסמכים

כל הכבוד!

התקדמנו שלב נוסף לקראת הוצאת דרכון רומני! את המסמכים שתעבירו לנו, מסמכים בשפה העברית אשר הונפקו על-ידי מדינת ישראל, עלינו להפקיד ברומניה. לכן- עלינו לעמוד בדרישות האמנה הבינלאומית לאימות מסמכים (אפוסטיל) על-מנת שאלו יתקבלו, בין היתר, במשרד הפנים הרומני האמונים על הוצאת דרכון רומני. את כל המסמכים אנו נתרגם לרומנית על-ידי מתורגמן מוסמך, אשר יאומתו ויאושרו בחותמת נוטריון וכל אלו יועברו על-ידינו למשרד החוץ ו/או למשרד הדתות בירושלים לחתימה בחותמת אפוסטיל .. האפוסטיל בירושלים הוא השלב הראשון בתהליך אימות המסמכים

שלב ה- הכנת ובניית תיק האזרחות

כעת, לאחר שיש ברשותנו את כל מסמכי המקור בעברית, בצירוף התרגומים, האישורים והחתימות הנדרשות וכל החומרים הנדרשים להוצאת דרכון רומני, אנו נשלח את כל החומר לרומניה, לאחד ממשרדי עורכי-הדין המועסקים על-ידנו, בחלוקה למחוזות, שם  יכינו את תיק המסמכים, ויפקידו לצורך קבלת תשובה באשר לסטטוס האזרחי של יליד/ת רומניה ו/או של המבקש/ת- הליך בשם ״בירור אזרחות״- Clarificare cetățenie.

בתום בירור זה תתקבל לרוב אחת משתי תשובות רשמיות:
1. האזרחות קיימת/שרירה (מיעוט מהמקרים)- במקרה כזה התהליך כולו ייערך כשנה (לעיתים גם תוך 8 חודשים) ובצידו תנאים ודרישות לפי החוק. בסוף התהליך ממשלת רומניה (במקרה כזה, מספר משרדים מעורבים) תנפיק למבקש/ת מסמכי מקור רומניים כגון:
- תעודת אזרחות רומנית- Certificat de cetățenie / adeverință de cetățenie.
- תעודת לידה- Certificat de naștere.
- תעודת נישואין/גירושין- Certificat de căsătorie / Certificat de divorț .
- מספר זהות רומני- Cod numeric personal- CNP.
- ולבסוף- הוצאת דרכון רומני- Pașaport românesc.

2. האזרחות נשללה (רוב המקרים)- במקרה כזה התהליך כולו ייערך בין שנה וחצי לשנתיים וחצי ובצידו תנאים ודרישות לפי החוק, בין היתר- שבועת אמונים- Jurământ / depunere jurământ (ראו צעד 6) ולאחריה ממשלת רומניה תנפיק למבקש/ת הוצאת דרכון רומני ומסמכי מקור רומניים כפי שצוין לעיל.
דרכון רומני יתרונות

שלב ו - שבועה הגענו לסוף!​

כאמור בצעד 5- המבקשים אשר דורשים הוצאת דרכון רומני ואת אזרחותם, עקב שלילתה ו/או שלילת האזרחות מקרוביהם - יגיעו לטקס ההשבעה אשר ייערך בנוכחות קונסול רומניה בישראל, בקונסוליה הרומנית ברמת-גן, לאחריה תקבלו את האזרחות הרומנית שלכם ותוכלו להגיש בקשה להוצאת הדרכון הרומני, הדרכון האירופאי מזל טוב! אתם אזרחי רומניה ובעלי דרכון אירופאי! כעת תוכלו להנות היתרונות הרבים הגלומים בדרכון רומני.

האזרחות הרומנית שלך נמצאת במרחק קליק אחד

לבדיקת זכאות ללא עלות
או התחייבות לחצו כאן

כמה דברים שחשוב לדעת על אזרחות רומנית

שאלות נפוצות

צוות המשרד שלנו בעל ניסיון מקצועי של מעל ל-10 שנים בהפקת אזרחות רומנית לזכאים. 
ריכזנו עבורכם את מגוון השאלות הנפוצות של הזכאים לאזרחות רומנית בתהליך קבלת האזרחות והדרכון הרומני ונקודות שחשוב להכיר

באופן כללי מאוד (עם חריגים וסייגים), החוק הרומני קובע כי כל מי שנולד ברומניה (לרבות איזורים מסוימים שהיום בשליטת המדינות אוקראינה ומולדובה), ילדיו, ילדי ילדיו וילדי ילדי ילדיו- זכאי לקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני. ולדוגמא: מרסל רוזנברגר נולד בעיר יאשי ברומניה בשנת 1920 ועלה עם הוריו ואשתו הטרייה לישראל בשנת 1947. נולדו להם 3 ילדים בין השנים 1949-1956 ועם השנים הילדים שלהם התחתנו ונולדו גם להם ילדים. כשמרסל נפטר בשיבה טובה בשנת 2015 היו לו 8 נכדים ולאחר שנפטר, הנכד הגדול, לאחר סיום השירות הצבאי, ביקש לברר האם יוכל לקבל אזרחות רומנית והתשובה היא: כן! מאחר ומרסל נולד ברומניה, הן ילדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית והן נכדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית וגם ניניו, יהיו זכאים לאזרחות רומנית, על-אף שנפטר.

החוק הרומני, קובע כי הזכאות לאזרחות רומנית עוברת ב״ירושה״ ובקשר דם, מכאן, כי בני/בנות זוג, אף אם בנישואין כדין, אינם זכאים לאזרחות מכח הנישואין לאזרח/ית רומניה או דרכון רומני.

כן!  אם לאחד מבני הזוג יש אזרחות ודרכון רומני, בן/בת הזוג שאינם מחזיקים באזרחות הרומנית (וכן הילדים), יוכלו להצטרף לבן/בת הזוג המחזיקים באזרחות הרומנית במסגרת ״איחוד משפחות״ ו- ״ויזת בן/בת זוג״ ולשהות, לחיות ולעבוד במדינה המיועדת, כל אחת על-פי תנאיה.

בין שנה לשנתיים, תלוי ב״מסלול״ החוקי הנדרש בהתאם לסטטוס האזרחי של יליד/ת רומניה, לרוב בהתבסס בשנת היציאה מרומניה. באם יליד/ת רומניה לא ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה לא נשללה (עולים מהשנים 1950-1952 וחלק מהעולים בשנת 1964) - התהליך ייארך כשנה (במקרים מסוימים אף בתוך 8-9 חודשים). באם יליד/ת רומניה ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה נשללה (העולים בשאר השנים)- התהליך ייארך בין שנה וחצי לשנתיים. 

כן! הדרישה הבסיסית ביותר כחלק מתהליך קבלת האזרחות היא הוכחת לידה, באמצעות תעודת לידה מרומניה (Certificat de naștere). להרבה מאוד מהזכאים או מילדי הזכאים ו/או נכדי הזכאים אין תעודת לידה ו/או מסמכים מרומניה ובמקרה כזה, אנו נדאג להנפקת תעודת לידה ישירות ברומניה, כחלק אינטגרלי מהשירות שלנו ובאמצעות אחד ממשרדי עורכי-הדין עמם אנו עובדים, בחלוקה למחוזות השונים ברומניה והסקטורים השונים בבוקרשט, גם במקרים בהם יליד/ת רומניה כבר אינם בין החיים.

מאחר ויש להראות זהות בין המסמכים השונים ולהראות את הקשר המשפחתי בין הזכאים השונים, בכל מקרה של שינוי שם, יש לצרף תיעוד לשינוי והדבר פשוט ביותר- באמצעות ״תעודה המעידה על שינוי שם״ אותה מנפיקה רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים ובמקרה הצורך, במקרים מורכבים יותר, אם כתוצאה מטעויות רישום ו/או אימוצים ו/או אחרים- קיימת אפשרות לפנות לערכאות המשפטיות, הן בישראל והן ברומניה לצורך קבלת האישור הנדרש.

רשימת המסמכים הדרושים (מעבר להוכחת הלידה ברומניה) כוללת בעיקר מסמכי תיעוד רשמיים של מדינת-ישראל כגון: תעודת לידה (לילידי ישראל), תמצית רישום אוכלוסין, תעודה המעידה על שינוי שם (במקרה הצורך), תעודה המעידה על אזרחות ישראלית, תעודת נישואין/תעודת גירושין, ״תעודת יושר״ ומסמכים נוספים לפי העניין. את כל המסמכים ניתן לקבל ישירות בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה השונות בארץ (משרד הפנים), המועצות הדתיות ואת חלקם אף להזמין דרך האינטרנט ישירות לבית ו/או ישירות לקונסוליה הרומנית (״תעודת היושר הקונוסולרית״).

כן. החוק הרומני קובע כי הזכאות עוברת ב״ירושה״ גם במקרה והזכאים הראשוניים נפטרו ולכן, גם במקרים כאלו, אנו יכולים להשיג הוכחות לידה גם מעל ל- 75 שנים אחורה בזמן.

לא. אנחנו עושים את כל התהליך עבורכם ישירות ברומניה ולכן אינכם נדרשים לטוס לרומניה על-מנת לקבל את האזרחות והדרכון. במקרים מסוימים, כל שתדרשו לעשות, לפי הנהלים הרומנים, הוא להגיע לקונסוליה הרומנית בישראל פעם אחת או פעמיים במהלך כל התהליך.

החוק הרומני קובע כי מי שאזרחותו לא נשללה ו/או שלא ויתר עליה כאשר יצא את גבולות רומניה (העולים בשנת 1950, 1951, 1952 וחלק מהעולים בשנת 1964) נדרש באזרוח חובה של הדורות הקודמים על-מנת לקבל אזרחות וכל מי שאזרחותו כן נשללה ו/או שכן ויתר עליה (רובם של העולים בשאר השנים)- לא נדרש באזרוח דורות קודמים וניתן ״לקפוץ״ דור.

דוגמא 1 : רחל נולדה ברומניה ועלתה עם בעלה לארץ בשנת 1950, נולדו לה שני ילדים, תמר ואלון, והבת של אלון, מיקה, הנכדה של רחל, כשהיתה בת 21 רצתה לקבל אזרחות רומנית. במקרה כזה, כדי שהנכדה תקבל אזרחות גם על אביה אלון להתאזרח וגם רחל נדרשת ב״חידוש האזרחות״.

דוגמא 2: משה נולד ברומניה ועלה בשנת 1970, התחתן ונולד לו ילד, שלומי,  ולאחר התואר הראשון ביקש שלומי להוציא אזרחות רומנית, בין היתר כדי ללמוד לתארים מתקדמים בגרמניה. במקרה כזה, שלומי יוכל להוציא אזרחות רומנית לבד ומבלי חובה שאביו יהיה אזרח גם כן.

אחרי שנים של ניסיון, של למידה מתמדת ושל מציאת פתרונות לכל כך הרבה סוגיות, שאלות ומכשולים בירוקרטיים- הגענו למצב שבו הקבוצה, על אנשי המקצוע שלה, יכולים לקבוע, על בסיס נתונים בסיסיים בלבד ועוד בטרם תחילת הליך רשמית, האם קיימת זכאות והסיכויים לקבלת האזרחות והדרכון הרומני בסוף התהליך ולכן, אנו ניקח לטיפולנו רק תיקים בהם אנו סמוכים ובטוחים כי התוצאה תהיה קבלת האזרחות והדרכון, אחרת, אנו חוטאים לאני המאמין שלנו. יתרה מזאת, במקרים בהם לקחנו תחת טיפולנו תיק ונמצא במהלך התהליך, מטעמים התלויים בנו, כי קבלת האזרחות לא תהיה אפשרית- כי אז אנו מתחייבים להעניק החזר כספי, כמצוין בהסכם ההתקשרות בין הצדדים.

תלוי. באופן כללי, אין כלל גורף לפיו לא ניתן לקבל אזרחות רומנית באם המבקש/ת משרת/ת בצבא ו/או בגוף בטחוני כזה או אחר, שכן התשובה תלויה, בסופו של יום, במקרה הפרטני של המבקש/ת, בתפקיד אותו הוא/היא ממלאים, בדרגה ובאופי השירות. מהניסיון שלנו, רבים המקרים בהם אין איסור בקבלת אזרחות רומנית בנסיבות אלו, אך אנו ממליצים בחום לפנות לממונה על משאבי-אנוש ו/או אמרכלות ו/או לממונה הישיר ולבקש לקבל תשובה באופן פרטני בטרם כניסה לתהליך.

ממש לא! כחלק מאמנת השירות שלנו, מהסכם ההתקשרות ההדדי ומרצון להבטיח וודאות וביטחון ללקוחות שלנו, אנו מבקשים כי התמורה בגין התהליך תשולם לפי קצב התקדמות התהליך, לרוב ב- 3 פעימות ובמספר תשלומים לנוחות הלקוחות, כאשר הפעימה האחרונה והגבוהה יותר מבחינת התמורה, משולמת רק בסוף ההליך, לאחר קבלת מסמכי המקור הרומניים במשרדי הקבוצה.

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

100% הצלחה!

Hidden
Hidden
ללא כותרת
Hidden
דילוג לתוכן