דרכון רומני יתרונות

יתרונות הדרכון הרומני

אזרחות רומנית ודרכון אירופאי עם כל היתרונות

רומניה ידועה כאחד מיעדי התיירות האהובים על ישראלים, ומדי שנה פוקדים אותה עשרות אלפי תיירים מישראל. רומניה היא בעלת חיבור מיוחד לישראל ולעם היהודי, ורבים מבני הקהילה היהודית ברומניה עלו לישראל והקימו כאן את ביתם. בין אם מגורים ברומניה מדברים אליכם ובין אם לא, להוצאת דרכון רומני ישנם יתרונות רבים עבור ישראלים, כאשר בראש ובראשונה ניתן למנות את העובדה שרומניה היא חלק מהאיחוד האירופי מאז 2007, והמשמעות היא שאזרחות רומנית משמעה אזרחות אירופית.

אפשרות למגורי קבע בשטח האיחוד

אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון רומני רשאים לגור באופן קבוע בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, וכן במדינות החברות באמנת שנגן. גם אם אינכם מעוניינים להגר מישראל, האפשרות למגורים זמניים או מגורי קבע באירופה פותחת בפניכם מגוון אפשרויות והזדמנויות שלא קיימות לאחרים. כמו כן יש לציין כי מחירי הדיור והשכירות ברומניה נמוכים לאין ערוך מאשר בישראל, ובמידה ואתם בעלי מקור הכנסה בישראל ומתגוררים ברומניה תוכלו לנצל את הפער בין המשכורת הישראלית ליוקר המחיה ברומניה

לימודים אקדמיים מסובסדים

 דרכון רומני פותח בפניכם דלת לעולם האקדמי העשיר באירופה, ומאפשר לכם להתקבל וללמוד במגוון מוסדות אקדמיים באירופה במחירים מסובסדים, קבלת מלגות שונות השמורות למחזיקי דרכון אירופי ובמקרים מסוימים אף בחינם. נזכיר כי באירופה מצויים כמה ממוסדות הלימודים האקדמיים המובילים בעולם, ולמי שמעוניין להתקדם בעולם האקדמי קיומן של אפשרויות אלו בהחלט מהווה יתרון שלא ניתן להקטין אותו.

0 +

לקוחות מרוצים

דרכון רומני

האזרחות הרומנית שלך נמצאת במרחק קליק אחד

לבדיקת זכאות ללא עלות
או התחייבות לחצו כאן

0 +

שנות ניסיון

היתרונות שבאזרחות רומנית

אפשרות לעבוד באופן חוקי וללא הגבלה באיחוד האירופי

יתרון משמעותי נוסף שמקנה דרכון רומני הוא האפשרות לעבוד באופן חוקי לחלוטין וללא הגבלה בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד האירופי ולהנות ממגוון התנאים הסוציאליים הניתנים שם כגון פנסיה, ימי חופש, דמי אבטלה ועוד. נזכיר כי כמה מן המדינות העשירות בעולם מצויות באירופה, ובענפים רבים האפשרות לעבוד שם ללא הגבלה היא רווחית ביותר.

כניסה חופשית ליותר מדינות

דרכון אירופי מאפשר כניסה חופשית לכ-150 מדינות ברחבי העולם ללא צורך בויזה או באשרה כלשהי. בנוסף לכך, דרכון אירופי מאפשר כניסה למדינות שלא מקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל ושהכניסה לישראלים אליהן אסורה כגון אינדונזיה ובאלי.

מעבר מהיר לתוך ובתוך אירופה

דרכון אירופי מאפשר למחזיקים בו מעביר מהיר לתוך אירופה מחוצה לה וכן בין מדינות האיחוד האירופי. מי מכם שטייל באירופה וודאי נתקל בתורים המהירים לבעלי דרכון אירופי שלא מאלצים לחכות בתור האיטי בו עומד כל מי שאין לו דרכון אירופי.

אפשרויות רבות יותר בכף ידך

אפשרויות רבות יותר למשקיעים בהון ובנדל"ן

המחזיקים בדרכון אירופי נהנים מגמישות רבה יותר בכל מה שקשור להשקעות הון ונדל”ן ומנגישות גבוהה יותר לבנקים באירופה. כאן נציין שוב שמחירי הנדל”ן ברומניה נמוכים מאוד בהשוואה לישראל וכן מניבים תשואה גבוהה יותר, ומחזיקי דרכון אירופי יכולים להנות מתשואה בשיעור של 7 עד 12 אחוז – תשואה גבוהה באופן משמעותי מאשר התשואה המתקבלת בשוק הנדל”ן בישראל.

יותר ביטחון כאשר מטיילים בחו"ל

החזקת דרכון אירופי מגבירה את הביטחון שלכם כאשר אתם מטיילים או שוהים בחו”ל, שכן מתאפשר לכם לקבל הגנה קונסולרית רומנית וכן הגנה קונסולרית אירופית במקומות בהם אין קונסוליה רומנית או ישראלית.

מי זכאי להוציא דרכון רומני?

לאחר שהרחבנו על הסיבות השונות בגינן כדאי לכם להוציא דרכון רומני, יש להתייחס לזכאים להוציא דרכון רומני.

החל מ-1991 אז שונה חוק הלאום הרומני, זכאים להוצאת דרכון רומני מי שנולדו לאזרחים רומנים וחיים מחוץ לרומניה כולל מי שנולדו לאזרחים רומנים שאיבדו את אזרחותם מסיבות שונות וכן נכדים ואף נינים למחזיקי אזרחות רומנית בהווה או בעבר. כמו כן, יכולים לקבל אזרחות רומנית צאצאים למי שנולדו בשטחי “רומניה הגדולה”, כלומר לשטחים שהיו בעבר תחת ריבונות רומניה כגון מקומות מסוימים בסרביה, מולדובה וטרנסילבניה.

מהו ההליך להוצאת דרכון רומני?

תהליך הוצאת דרכון רומני דרך חברת RCisrael הוא פשוט מתמיד, ונמשך בין שנה לשנתיים כתלות בסטטוס האזרחי של האחרון במשפחה שהחזיק/מחזיק באזרחות רומנית.

התהליך כולל שיחת בירור זכאות וייעוץ עם נציג RCisrael, חתימה על הסכם שירות, איסוף מסמכים ואימותם, הכנה ובנייה של תיק אזרחות והשבעה בנוכחות קונסול רומניה בישראל.

הקורונה לימדה אותנו להיות מאוד יעילים, וכיום אין צורך לקום מהכיסא בכדי להתחיל תהליך אזרחות. את בחינת הזכאות, הצעת המחיר, ותחילת תהליך אנו מבצעים כיום באמצאות מיילים, שכך שניתן להתחיל ממש עכשיו.

0 +

לקוחות פעילים

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

100% הצלחה!

Hidden
Hidden
ללא כותרת
Hidden

כמה דברים שחשוב לדעת על אזרחות רומנית

שאלות נפוצות

צוות המשרד שלנו בעל ניסיון מקצועי של מעל ל-9 שנים בהפקת אזרחות רומנית לזכאים. 
ריכזנו עבורכם את מגוון השאלות הנפוצות של הזכאים לאזרחות בתהליך קבלת האזרחות ונקודות שחשוב להכיר

באופן כללי מאוד (עם חריגים וסייגים), החוק הרומני קובע כי כל מי שנולד ברומניה (לרבות איזורים מסוימים שהיום בשליטת המדינות אוקראינה ומולדובה), ילדיו, ילדי ילדיו וילדי ילדי ילדיו- זכאי לקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני. ולדוגמא: מרסל רוזנברגר נולד בעיר יאשי ברומניה בשנת 1920 ועלה עם הוריו ואשתו הטרייה לישראל בשנת 1947. נולדו להם 3 ילדים בין השנים 1949-1956 ועם השנים הילדים שלהם התחתנו ונולדו גם להם ילדים. כשמרסל נפטר בשיבה טובה בשנת 2015 היו לו 8 נכדים ולאחר שנפטר, הנכד הגדול, לאחר סיום השירות הצבאי, ביקש לברר האם יוכל לקבל אזרחות רומנית והתשובה היא: כן! מאחר ומרסל נולד ברומניה, הן ילדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית והן נכדיו של מרסל זכאים לאזרחות רומנית וגם ניניו, יהיו זכאים לאזרחות רומנית, על-אף שנפטר.

החוק הרומני, קובע כי הזכאות לאזרחות עוברת ב״ירושה״ ובקשר דם, מכאן, כי בני/בנות זוג, אף אם בנישואין כדין, אינם זכאים לאזרחות מכח הנישואין לאזרח/ית רומניה.

כן!  אם לאחד מבני הזוג יש אזרחות ודרכון רומני, בן/בת הזוג שאינם מחזיקים באזרחות הרומנית (וכן הילדים), יוכלו להצטרף לבן/בת הזוג המחזיקים באזרחות הרומנית במסגרת ״איחוד משפחות״ ו- ״ויזת בן/בת זוג״ ולשהות, לחיות ולעבוד במדינה המיועדת, כל אחת על-פי תנאיה.

בין שנה לשנתיים, תלוי ב״מסלול״ החוקי הנדרש בהתאם לסטטוס האזרחי של יליד/ת רומניה, לרוב בהתבסס בשנת היציאה מרומניה. באם יליד/ת רומניה לא ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה לא נשללה (עולים מהשנים 1950-1952 וחלק מהעולים בשנת 1964) - התהליך ייארך כשנה (במקרים מסוימים אף בתוך 8-9 חודשים). באם יליד/ת רומניה ויתר/ה על אזרחותו/ה / אזרחותו/ה נשללה (העולים בשאר השנים)- התהליך ייארך בין שנה וחצי לשנתיים. 

כן! הדרישה הבסיסית ביותר כחלק מתהליך קבלת האזרחות היא הוכחת לידה, באמצעות תעודת לידה מרומניה (Certificat de naștere). להרבה מאוד מהזכאים או מילדי הזכאים ו/או נכדי הזכאים אין תעודת לידה ו/או מסמכים מרומניה ובמקרה כזה, אנו נדאג להנפקת תעודת לידה ישירות ברומניה, כחלק אינטגרלי מהשירות שלנו ובאמצעות אחד ממשרדי עורכי-הדין עמם אנו עובדים, בחלוקה למחוזות השונים ברומניה והסקטורים השונים בבוקרשט, גם במקרים בהם יליד/ת רומניה כבר אינם בין החיים.

מאחר ויש להראות זהות בין המסמכים השונים ולהראות את הקשר המשפחתי בין הזכאים השונים, בכל מקרה של שינוי שם, יש לצרף תיעוד לשינוי והדבר פשוט ביותר- באמצעות ״תעודה המעידה על שינוי שם״ אותה מנפיקה רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים ובמקרה הצורך, במקרים מורכבים יותר, אם כתוצאה מטעויות רישום ו/או אימוצים ו/או אחרים- קיימת אפשרות לפנות לערכאות המשפטיות, הן בישראל והן ברומניה לצורך קבלת האישור הנדרש.

רשימת המסמכים הדרושים (מעבר להוכחת הלידה ברומניה) כוללת בעיקר מסמכי תיעוד רשמיים של מדינת-ישראל כגון: תעודת לידה (לילידי ישראל), תמצית רישום אוכלוסין, תעודה המעידה על שינוי שם (במקרה הצורך), תעודה המעידה על אזרחות ישראלית, תעודת נישואין/תעודת גירושין, ״תעודת יושר״ ומסמכים נוספים לפי העניין. את כל המסמכים ניתן לקבל ישירות בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה השונות בארץ (משרד הפנים), המועצות הדתיות ואת חלקם אף להזמין דרך האינטרנט ישירות לבית ו/או ישירות לקונסוליה הרומנית (״תעודת היושר הקונוסולרית״).

כן. החוק הרומני קובע כי הזכאות עוברת ב״ירושה״ גם במקרה והזכאים הראשוניים נפטרו ולכן, גם במקרים כאלו, אנו יכולים להשיג הוכחות לידה גם מעל ל- 75 שנים אחורה בזמן.

לא. אנחנו עושים את כל התהליך עבורכם ישירות ברומניה ולכן אינכם נדרשים לטוס לרומניה על-מנת לקבל את האזרחות והדרכון. במקרים מסוימים, כל שתדרשו לעשות, לפי הנהלים הרומנים, הוא להגיע לקונסוליה הרומנית בישראל פעם אחת או פעמיים במהלך כל התהליך.

החוק הרומני קובע כי מי שאזרחותו לא נשללה ו/או שלא ויתר עליה כאשר יצא את גבולות רומניה (העולים בשנת 1950, 1951, 1952 וחלק מהעולים בשנת 1964) נדרש באזרוח חובה של הדורות הקודמים על-מנת לקבל אזרחות וכל מי שאזרחותו כן נשללה ו/או שכן ויתר עליה (רובם של העולים בשאר השנים)- לא נדרש באזרוח דורות קודמים וניתן ״לקפוץ״ דור.

דוגמא 1 : רחל נולדה ברומניה ועלתה עם בעלה לארץ בשנת 1950, נולדו לה שני ילדים, תמר ואלון, והבת של אלון, מיקה, הנכדה של רחל, כשהיתה בת 21 רצתה לקבל אזרחות רומנית. במקרה כזה, כדי שהנכדה תקבל אזרחות גם על אביה אלון להתאזרח וגם רחל נדרשת ב״חידוש האזרחות״.

דוגמא 2: משה נולד ברומניה ועלה בשנת 1970, התחתן ונולד לו ילד, שלומי,  ולאחר התואר הראשון ביקש שלומי להוציא אזרחות רומנית, בין היתר כדי ללמוד לתארים מתקדמים בגרמניה. במקרה כזה, שלומי יוכל להוציא אזרחות רומנית לבד ומבלי חובה שאביו יהיה אזרח גם כן.

אחרי שנים של ניסיון, של למידה מתמדת ושל מציאת פתרונות לכל כך הרבה סוגיות, שאלות ומכשולים בירוקרטיים- הגענו למצב שבו הקבוצה, על אנשי המקצוע שלה, יכולים לקבוע, על בסיס נתונים בסיסיים בלבד ועוד בטרם תחילת הליך רשמית, האם קיימת זכאות והסיכויים לקבלת האזרחות והדרכון הרומני בסוף התהליך ולכן, אנו ניקח לטיפולנו רק תיקים בהם אנו סמוכים ובטוחים כי התוצאה תהיה קבלת האזרחות והדרכון, אחרת, אנו חוטאים לאני המאמין שלנו. יתרה מזאת, במקרים בהם לקחנו תחת טיפולנו תיק ונמצא במהלך התהליך, מטעמים התלויים בנו, כי קבלת האזרחות לא תהיה אפשרית- כי אז אנו מתחייבים להעניק החזר כספי, כמצוין בהסכם ההתקשרות בין הצדדים.

תלוי. באופן כללי, אין כלל גורף לפיו לא ניתן לקבל אזרחות רומנית באם המבקש/ת משרת/ת בצבא ו/או בגוף בטחוני כזה או אחר, שכן התשובה תלויה, בסופו של יום, במקרה הפרטני של המבקש/ת, בתפקיד אותו הוא/היא ממלאים, בדרגה ובאופי השירות. מהניסיון שלנו, רבים המקרים בהם אין איסור בקבלת אזרחות רומנית בנסיבות אלו, אך אנו ממליצים בחום לפנות לממונה על משאבי-אנוש ו/או אמרכלות ו/או לממונה הישיר ולבקש לקבל תשובה באופן פרטני בטרם כניסה לתהליך.

ממש לא! כחלק מאמנת השירות שלנו, מהסכם ההתקשרות ההדדי ומרצון להבטיח וודאות וביטחון ללקוחות שלנו, אנו מבקשים כי התמורה בגין התהליך תשולם לפי קצב התקדמות התהליך, לרוב ב- 3 פעימות ובמספר תשלומים לנוחות הלקוחות, כאשר הפעימה האחרונה והגבוהה יותר מבחינת התמורה, משולמת רק בסוף ההליך, לאחר קבלת מסמכי המקור הרומניים במשרדי הקבוצה.

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

100% הצלחה!

Hidden
Hidden
ללא כותרת
Hidden

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן