הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

היתרונות בדרכון אירופאי ואזרחות רומנית

רבבות ישראלים ויותר זכאים לאזרחות רומנית ולדרכון רומני. חלקם, אף לא מודעים לכך וחלקם לא פועלים לצורך השגתה או אפילו מתעניינים מאחר והם בטוחים (וזו טעות), כי אם אין להם מסמכים מרומניה או אם האזרחות של יליד/ת רומניה נשללה ו/או וויתרו עליה- אין להם סיכוי. כאמור, זו טעות.

בעשור האחרון, בעיקר לאחר צירופה של רומניה לאיחוד האירופאי, כמות הישראלים המגיעים לממש את זכותם ושאנו מסייעים להם בתהליך גדלה באופן משמעותי ובהתאם נוספו סיבות שעומדות בבסיס הרצון להחזיק בדרכון הרומני—בדרכון האירופאי.

לימודים והשכלה גבוהה

רבים הפונים אלינו, אם סבא או סבתא, אם הורים לילדים מתבגרים ואם בחורים ובחורות לאחר צבא, אשר מבקשים את האזרחות מתוך ראייה צופת עתיד לרכישת השכלה טובה ויוקרתית לנכדים, לילדים ולעצמם. לכן, כמחזיקים באזרחות רומנית ודרכון רומני ניתן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני, לימודי דוקטורט ו/או לימודי תעודה שונים, במוסדות להשכלה גבוהה בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, בחינם או בסבסוד משמעותי ביותר ועוד.  

מעבר חופשי, שהייה ומחייה

המחזיקים בדרכון רומני, המהווה דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי, רשאים וזכאים לעבור באופן חופשי וללא כל מגבלות בין מדינות האיחוד האירופאי. כמו כן, רשאים וזכאים לשהות, לפרק זמן לא מוגבל בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, להשתלב בשוק העבודה המקומי ללא אישורים מיוחדים, לקבל שירותים מוניציפאליים ושירותי רווחה מהמדינה בה שוהים וכו׳.. בנוסף, כבעלי דרכון רומני, ישנה הזכות לכניסה למדינות שונות בעולם ללא צורך בויזה ו/או באישורים מקדימים.

מסחר, תעשייה ונדל״ן

הגיוון האנושי, הכלכלי והתרבותי, יחד עם המעבר החופשי, שווקים חדשים ושוק פתוח וחופשי באירופה, הינם כר פורה, מאתגר ורווחי לישראלים רבים, המחזיקים בדרכון רומני, המקימים עסקים שונים במדינות האיחוד האירופאי, הן קטנים ו ״משפחתיים״ כדוגמת בתי-קפה, חנויות, קליניקות, מתן שירותים שונים ובעלי מקצועות חופשיים (רופאים, מטפלים, אדריכלים, אמנים וכו׳) והן גדולים ונרחבים כדוגמת מפעלים, שיתופי פעולה מסחריים בין ישראל למדינה אירופאית, הייטק וכו׳.

כבעלי אזרחות רומנית ודרכון רומני, מתאפשרת רכישת נדל״ן הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה, בתנאים מועדפים הן מבחינת המיסים והן מבחינת הלוואות ו/או תמיכה כלכלית ברכישה מצד בנקים מקומיים וכו׳. אין זה סוד, כי רכישת נדל״ן הינה ההשקעה הטובה ובטוחה ביותר, קל וחומר כאשר במדינות מסוימות באירופה, מחירי הנדל״ן, הינם נוחים ביותר, בטח ביחס לישראל והתשואה בגינם גבוהה וערכם רק עולה.

אופציה נוספת- אפשרות הבחירה

המצב הגיאופוליטי בו אנו חיים כיום והשלכותיו על איכות חיינו, ביטחוננו הכלכלי, רווחתנו, עתידנו ועתיד ילדנו הינו מורכב ולא פשוט. איש מאתנו, אינו יודע מה יביא עמו המחר.

ולכן, אם אתה זכאים לאזרחות רומנית ומכוחה הזכות להחזיק בדרכון רומני על כל הנובע מכך, כאמור לעיל- אל תהססו, ולו כדי שכל האופציות יהיו פתוחות עבורם. גם אם לא תממשו לעולם את האופציה, או תממשו אותה באופן חלקי- הידיעה שקיימת אפשרות בחירה- היא מרגיעה ושווה יותר מכל ובטח היום.

+
לקוחות פעילים
שנות נסיון
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים