הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

הזמנת תור לקונסוליה

בקלות ובמהירות! כרוך בתשלום

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

שאלות ותשובות הקונסוליה הרומנית

מומלץ לקרוא לפני שפונים בעמוד

הוצאת דרכון רומני או אזרחות רומנית

יתרונות דרכון רומני

רומניה ידועה כאחד מיעדי התיירות האהובים על ישראלים, ומדי שנה פוקדים אותה עשרות אלפי תיירים מישראל. רומניה היא בעלת חיבור מיוחד לישראל ולעם היהודי, ורבים מבני הקהילה היהודית ברומניה עלו לישראל והקימו כאן את ביתם. בין אם מגורים ברומניה מדברים אליכם ובין אם לא, להוצאת דרכון רומני ישנם יתרונות רבים עבור ישראלים, כאשר בראש ובראשונה ניתן למנות את העובדה שרומניה היא חלק מהאיחוד האירופי מאז 2007, והמשמעות היא שאזרחות רומנית משמעה אזרחות אירופית.

אפשרות למגורי קבע בשטח האיחוד

אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון רומני רשאים לגור באופן קבוע בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, וכן במדינות החברות באמנת שנגן. גם אם אינכם מעוניינים להגר מישראל, האפשרות למגורים זמניים או מגורי קבע באירופה פותחת בפניכם מגוון אפשרויות והזדמנויות שלא קיימות לאחרים. כמו כן יש לציין כי מחירי הדיור והשכירות ברומניה נמוכים לאין ערוך מאשר בישראל, ובמידה ואתם בעלי מקור הכנסה בישראל ומתגוררים ברומניה תוכלו לנצל את הפער בין המשכורת הישראלית ליוקר המחיה ברומניה

לימודים אקדמיים מסובסדים

 דרכון רומני פותח בפניכם דלת לעולם האקדמי העשיר באירופה, ומאפשר לכם להתקבל וללמוד במגוון מוסדות אקדמיים באירופה במחירים מסובסדים, קבלת מלגות שונות השמורות למחזיקי דרכון אירופי ובמקרים מסוימים אף בחינם. נזכיר כי באירופה מצויים כמה ממוסדות הלימודים האקדמיים המובילים בעולם, ולמי שמעוניין להתקדם בעולם האקדמי קיומן של אפשרויות אלו בהחלט מהווה יתרון שלא ניתן להקטין אותו.

אפשרות לעבוד באופן חוקי וללא הגבלה באיחוד האירופי

יתרון משמעותי נוסף שמקנה דרכון רומני הוא האפשרות לעבוד באופן חוקי לחלוטין וללא הגבלה בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד האירופי ולהנות ממגוון התנאים הסוציאליים הניתנים שם כגון פנסיה, ימי חופש, דמי אבטלה ועוד. נזכיר כי כמה מן המדינות העשירות בעולם מצויות באירופה, ובענפים רבים האפשרות לעבוד שם ללא הגבלה היא רווחית ביותר.

כניסה חופשית ליותר מדינות

דרכון אירופי מאפשר כניסה חופשית לכ-150 מדינות ברחבי העולם ללא צורך בויזה או באשרה כלשהי. בנוסף לכך, דרכון אירופי מאפשר כניסה למדינות שלא מקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל ושהכניסה לישראלים אליהן אסורה כגון אינדונזיה ובאלי.

מעבר מהיר לתוך ובתוך אירופה

דרכון אירופי מאפשר למחזיקים בו מעביר מהיר לתוך אירופה מחוצה לה וכן בין מדינות האיחוד האירופי. מי מכם שטייל באירופה וודאי נתקל בתורים המהירים לבעלי דרכון אירופי שלא מאלצים לחכות בתור האיטי בו עומד כל מי שאין לו דרכון אירופי.

אפשרויות רבות יותר למשקיעים בהון ובנדל"ן

המחזיקים בדרכון אירופי נהנים מגמישות רבה יותר בכל מה שקשור להשקעות הון ונדל"ן ומנגישות גבוהה יותר לבנקים באירופה. כאן נציין שוב שמחירי הנדל"ן ברומניה נמוכים מאוד בהשוואה לישראל וכן מניבים תשואה גבוהה יותר, ומחזיקי דרכון אירופי יכולים להנות מתשואה בשיעור של 7 עד 12 אחוז – תשואה גבוהה באופן משמעותי מאשר התשואה המתקבלת בשוק הנדל"ן בישראל.

יותר ביטחון כאשר מטיילים בחו"ל

החזקת דרכון אירופי מגבירה את הביטחון שלכם כאשר אתם מטיילים או שוהים בחו"ל, שכן מתאפשר לכם לקבל הגנה קונסולרית רומנית וכן הגנה קונסולרית אירופית במקומות בהם אין קונסוליה רומנית או ישראלית.

מי זכאי להוציא דרכון רומני?

לאחר שהרחבנו על הסיבות השונות בגינן כדאי לכם להוציא דרכון רומני, יש להתייחס לזכאים להוציא דרכון רומני.

החל מ-1991 אז שונה חוק הלאום הרומני, זכאים להוצאת דרכון רומני מי שנולדו לאזרחים רומנים וחיים מחוץ לרומניה כולל מי שנולדו לאזרחים רומנים שאיבדו את אזרחותם מסיבות שונות וכן נכדים ואף נינים למחזיקי אזרחות רומנית בהווה או בעבר. כמו כן, יכולים לקבל אזרחות רומנית צאצאים למי שנולדו בשטחי "רומניה הגדולה", כלומר לשטחים שהיו בעבר תחת ריבונות רומניה כגון מקומות מסוימים בסרביה, מולדובה וטרנסילבניה.

מהו ההליך להוצאת דרכון רומני?

תהליך הוצאת דרכון רומני דרך חברת RCisrael הוא פשוט מתמיד, ונמשך בין שנה לשנתיים כתלות בסטטוס האזרחי של האחרון במשפחה שהחזיק/מחזיק באזרחות רומנית.

התהליך כולל שיחת בירור זכאות וייעוץ עם נציג RCisrael, חתימה על הסכם שירות, איסוף מסמכים ואימותם, הכנה ובנייה של תיק אזרחות והשבעה בנוכחות קונסול רומניה בישראל.

הקורונה לימדה אותנו להיות מאוד יעילים, וכיום אין צורך לקום מהכיסא בכדי להתחיל תהליך אזרחות. את בחינת הזכאות, הצעת המחיר, ותחילת תהליך אנו מבצעים כיום באמצאות מיילים, שכך שניתן להתחיל ממש עכשיו.

+
לקוחות פעילים
שנות נסיון
+
אזרחים חדשים השנה

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?